Kljub temu, da se je novo koledarsko leto šele dobro začelo, so na območju občine Radeče že trikrat intervenirale gasilske ekipe.
Prvič, 5, januarja, sta dva gasilca iz vrst PGD Radeče nudila pomoč reševalcem Nujne medicinske pomoči Laško pri prenosu obolele osebe, stanujoče v ulici Pot na brod, do reševalnega vozila, drugič, 10. januarja zvečer pa je šlo za vsebinsko enako opravljeno delo, le v drugem blokovskem naselju, v Kolenovem grabnu 3 - klicu na pomoč se je odzvalo dvanajst gasilcev PGD Radeče.
Danes pa so v Vrhovem krajani opazili onesnaženje v jarku za odvajanje meteornih vod ter o tem obvestili celjski regijski center za obveščanje. Ker je obstajal sum na onesnaženje okolja in posege v okolje, sta operativna gasilca Poklicne gasilske enote Celje izvedla ogled na terenu ter v jarek postavila lovilna črevesa in pivnike. Domnevno naj bi šlo za jedilno olje, zato strahu pred nevarnostjo k sreči ni.
Vir: Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje (SPIN)