Z ozirom na to, da številke, ki jih dnevno sporoča NIJZ in Sledilnik Covid-19, le rastejo in govorijo o vse bolj razširjenem koronavirusu po območju celotne Slovenije (včerajšnjih 5196 brisov je bilo pozitivnih pri 834 osebah), je za mizo sedel Štab Civilne zaščite Občine Radeče v ožjem sestavu in ob tem so nekaj besed občankam in občanom namenili tako pripadniki omenjenega štaba kot seveda prvi mož radeške občine.

DODANO ob 16h: V Radečah so četrkovi testi pokazali eno novo okužbo, s čimer imamo v naši občini deset aktivnih okužb. Posavje ima na osnovi rezultatov včeraj odvzetih brisov 42 novokuženih s koronavirusom.

Na spletni strani Občine Radeče je zapisano: "Na žalost je obdobje koronavirusa še vedno naša nova trenutna realnost in razmere so vse bolj zaskrbljujoče. Dne 13. 10. se je, na osnovi situacije, ki se dnevno zaostruje, ponovno sestal občinski štab Civilne zaščite v ožjem sestavu.

V času trajanja epidemije smo v Radečah bili resnično dosledni pri upoštevanju vseh preventivnih ukrepov in nekako uspeli prebroditi prvo obdobje pred poletjem. Verjamemo, da ni nikogaršnja želja, da se zadeva še enkrat zaostri ter da se stanje še poslabša.

Zatorej še enkrat pozivamo vse, da se skupaj dosledno držimo in restriktivno upoštevamo vse ukrepe ter da skrbimo tako za svojo varnost, kot za varnost vseh okoli nas. V tem obdobju poskušajmo rajši izkoristiti vse načine komuniciranja, ki nam jih ponuja sodobna tehnologija in se poskušajmo izogibati množičnim druženjem v živo, uporabljajmo zaščitne maske ter si redno razkužujmo roke.

Naša želja je, da kar se da najbolj upočasnimo širjenje virusa. Žal pa bomo v primeru nadaljevanja trenutnega trenda prisiljeni v ponovno zaostritev ukrepov, saj je naša skupna varnost trenutno najpomembnejša prioriteta.

Ostanimo zdravi," je sporočilo sklenjeno s pozdravom župana Občine Radeče Tomaža Režuna in Občinskega štaba Civilne zaščite

Preberite še več člankov - Aktualno

Sreda prinesla tri, četrtek pa eno okužbo

Po podatkih NIJZ-ja so med 2488 novimi primeri ob 7202 testiranjih (34,55% pozitivnih) v sredo v Posavju potrdili 36 novih primerov, od teh tri v občini Radeče, s čimer je število aktivno okuženih...

4 nove, 27 aktivnih - od vseh teh pa 9 v Loki

Po podatkih COVID-19 sledilnika so v torek opravili 7471 testov, potrjena okužba pa je bila pri 2605 posameznikih, kar obenem skozi delež pozitivnih testov 34,87 % govori, da je pozitiven že vsak...

Med 1499 slovenskimi okužbami dve radeški

Kakor kažejo podatki, je bilo v ponedeljek opravljenih 5756 testiranj, med katerimi je bilo pozitivnih na koronavirusno okužbo 1499 - od teh pa 36 v Posavju. Radeče imamo dva nova primera. Mnogi se...

Spodbudno: včeraj le ena okužba

Ob skupno 3682 odvzetih brisih jih je bilo na včerajšnjo nedeljo pozitivnih na koronavirus 1113, s čimer je delež testov, ki so se izkazali za pozitivne, 30,23 odstoten. Po nekaj dneh, ko so bile...

Številke visoke, v Radečah ostaja(j)mo močni in skrbni

Danes objavljeni podatki kažejo, da je bilo med 5776 opravljenimi sobotnimi testi potrjenih 1675 novih okužb. Hospitaliziranih je 508 bolnikov, šest oseb je umrlo (od tega pet v bolnišnicah) in...

Prešli na zimski čas (po uri)

V noči iz včeraj na danes se je zaključil poletni čas, ko smo uro ob 3h prestavili za eno uro nazaj in s tem prešli na zimski čas. Četudi je tudi znanstveno dokazano, da so ljudje v dneh okrog...

Kako se z okužbami držimo v Radečah?

V sredo, 21. oktobra, je bilo po 6215 testiranjih potrjenih 1663 okužb s koronavirusom; delež pozitivnih primerov je tako že 26,8 odstotka vseh brisov, dvotedenska pojavnost na 100 000 prebivalcev...

Dela ne zmanjka, vrstni red pa določa nujnost

Nekaj občanov se je obrnilo na Radeški utrip z vprašanjem, zakaj neki po skoraj dveh mesecih, odkar je Radeče prizadelo neurje z močnim vetrom in točo, razdejanje na in ob rolkarski stezi ostaja...

Potepa se kuža - ga pogrešate ali vam je znan?

Domačin je objavil fotografijo psa ter ob tem zapisal, da se "po Radečah potepa tale psiček" in hkrati zaprosil, naj slika zaokroži med ljudmi, da se najde lastnik ali vsaj podatek, komu bi utegnil...

Skokovit porast novih okužb

Med 5891 testi, ki so jih opravili včeraj, v torek, so bili za pozitivne izkazani 1503, kar krepko presega dosedanje dnevne poraste glede na dan poprej. Četrtina odvzetih brisov je pokazala nove...

3-urni električni mrk: Dobrava, Močilno, Pot na jez, del Titove

Elektro Ljubljana d.d., Distribucijska enota Trbovlje - Nadzorništvo Radeče obvešča odjemalce, da bo JUTRI, v sredo 21. oktobra od 8. do 11. ure zaradi del na distribucijskem omrežju in napravah...

Včeraj ena okužba, aktivnih sedaj 15

Za včeraj so potrdili 794 novih okužb s koronavirusom. Med skupno 4326 opravljenimi testiranji tekom ponedeljka, 19. oktobra, je bil v Radečah potrjen en bris kot pozitiven, s čimer je trenutno...

Sobota, 17.10. - 1; nedelja, 18.10. - 2

Med sobotnimi 3765 testi na okužbo s koronavirusom se jih je 726 izkazalo za pozitivnih, med temi je bilo v Posavju skupno 39 novih primerov in na območju radeške občine le en, s čimer je bilo...

Znova STOP igri, rekreaciji in športu na javni infrastrukturi

Občina Radeče in Štab civilne zaščite Občine Radeče sta zaradi povečane stopnje tveganja prenosa koronavirusa in splošnega izrednega poslabšanja epidemiološke situacije od petka dalje začasno...

Štiri nove okužbe, aktivnih sedaj 14

V posavski regiji je bilo po podatkih, ki so bili objavljeni danes blizu poldneva, včeraj zabeleženih 45 novih primerov okužbe s koronavirusom - v bero radeških so bile dodane štiri novopotrjene....

Okužbe rastejo, sestal se je štab

Z ozirom na to, da številke, ki jih dnevno sporoča NIJZ in Sledilnik Covid-19, le rastejo in govorijo o vse bolj razširjenem koronavirusu po območju celotne Slovenije (včerajšnjih 5196 brisov je...

Si radeški kmetje lahko obetajo kakšno pomoč po neurju?

Hotemežko polje je najbolj rodovitno območje v naši občini, je v ponedeljkovi razpravi na temo avgustovskega neurja, izpostavila Urška Renko , se pa škoda niti ni popisovala nikjer drugje, razen pri...

Sreda brez okužbe, aktivnih ostaja devet

14. oktobra (v sredo) je bilo v Sloveniji opravljenih 5287 testov na koronavirus, med njimi je bilo 745 pozitivnih (t.j. 14, 09 odstotka), a med tridesetimi novimi okužbami v posavski regiji tokrat...