V soboto, 19. novembra je Karate klub Radeče naredil prelomni korak in na ta dan prvič od samega obstoja Karate kluba Radeče tekmoval kar na dveh različnih lokacijah sočasno. Tokrat je to potekalo na eni najmočnejših slovenskih karate tekem v Ljubljani- LJUBLJANA OPEN 2022 ter na državnem kyokusinkai karate prvenstvu, kjer je potekal odprti turnir Slovenije v katah. Vsi skupaj so se izkazali izjemno, "kar je dokaz naše visoke uvrstitve tako kluba na sam vrh kot vsakega posameznika, ki je na tekmovanju zastopal radeški karate klub ter Radeče," so ponosno začeli zapis o zgodovinskem uspehu v Karate klubu Radeče.

Uvrstitve radeških tekmovalcev v Ljubljani so bile sledeče:

 • 1. mesto: Alja Kramar, kata najmlajše 8.-6. kyu
 • 2. mesto: Pia Patricia Breznikar, kata OPP do 16 let
 • 2. mesto: Kata ekipno, mlajši kadeti - v sestavi Anže Tratar, Vili Kramar in Edvin Hrvić
 • 2. mesto: Kata ekipno, člani - v sestavi Aljoša Kramar, Igor Semolič in Simon Dražumerič
 • 3. mesto: Emilija Sigmund, kata malčice
 • 5. mesto: Aljoša Kramar, kata veterani +35 let
 • 5. mesto: Kata ekipno, mlajše kadetinje - v sestavi Lili Kramar, Nina Parkelj in Nuša Nose

Uvrstitve radeških karateistov v Sevnici v absolutnih kategorijah so bile sledeče:

 • 1. mesto: Neža Žlajpah, kata mlajše deklice 
 • 1. mesto: Teja Češarek, kata deklice 
 • 1. mesto: Erik Esih, kata mlajši kadeti 
 • 2. mesto: Loriana Mandić, kata malčice 

Karate klub Radeče je med kar 121 karate klubi v Ljubljani zaključil na 23. mestu, "kar je fantastična uvrstitev našega kluba v sam vrh mednarodnega karateja tega turnirja.

Pohvalili bi radi tudi odličen nastop Simone Češarek v izjemno močni konkurenci v Ljubljani v skupini mladink. Simona se z našim klubom vrača na tekmovanja in verjamemo, da bo v kratkem spet na samem vrhu svoje starostne skupine," so optimistični v klubu, od koder so se ob tej priložnosti zahvalili Igorju Semoliču in Simonu Dražumeriču, ki sta sodelovala, da so tekmovali v članski kategoriji kata ekip, kar si štejejo za prav poseben uspeh, saj so ob tem še stali na stopničkah drugega mesta.

Ekipo v Ljubljani je tokrat vodil glavni trener, Aljoša Kramar ob pomoči tekmovalke Simone Češarek. Ekipo v Sevnici pa sta samostojno vodili Urška Kramar ter Ajla Ćurić.

"Tekmovalno leto 2022 smo več kot uspešno zaključili s tem dvema tekmama, čaka nas le še decembrski občinski turnir v sklopu prazničnega dogajanja v Radečah, kjer se bo dokazal najboljši karateist našega kluba in bo za svoje zmage prejel prelep pokal kluba," je še napovedal Aljoša Kramar iz Karate kluba Radeče v svojem zapisu, zadovoljen z izkupičkom obeh tekem, na katerih so člani tekmovali istočasno.

 

Preberite še več člankov - Šport

Radeški karateisti na pokalnem tekmovanju v Luciji

V nedeljo, 2. aprila, je v Športni dvorani Lucija potekalo 1. državno pokalno karate tekmovanje Karate zveze Slovenije. Tekmovanja se je udeležilo 48 slovenskih karate klubov, znotraj teh pa 449...

450 mladih rokometašev iz 20 klubov na Zajčkovem turnirju

Prvo soboto v aprilu je Rokometni klub Radeče organiziral tradicionalni Zajčkov turnir, ki se je odvil že enajstič v zgodovini prirejanja tega športnega druženja mladih navdušencev nad rokometov. Na...

Mladi rokometaši nabirali izkušnje na Dolu

V nedeljo, 19. marca, je v športni dvorani Dolanka potekal niz tekem zasavske lige, katerih so se z mladimi rokometaši iz z mladimi rokometašicami udeležili tudi člani Rokometnega kluba Radeče. Od...

Radeški mladi karateisti z devetimi medaljami s Primorske

V nedeljo, 26. februarja, je v Luciji potekal karate WKF pokal Primorske, ki se ga je udeležil tudi Karate klub Radeče, in sicer z desetimi tekmovalci. S Primorske so se vrnili bogatejši in...

Mladi radeški rokometaši borbeni v Brežicah

V Brežicah se je včeraj popoldan odvijal pravi mini rokometni spektakel, saj so bile tribune polne navijačev, parket v tamkajšnji dvorani pa neprekinjeno zaseden z igro mladih rokometašev, ki so se...

Zmagovalka občinskega turnirja Simona Češarek

V nedeljo, 11. decembra 2022, je v Športni dvorani Radeče potekal tradicionalni občinski karate turnir 2022, ki je potekal v sklopu prazničnega občinskega dogajanja Občine Radeče. Karate turnirja se...

Iz Trbovelj se je karateistka Pia Patricia vrnila ZLATA!

Prvo soboto decembra je v Trbovljah potekal mednarodni karate turnir, na katerih so sodelovali tekmovalci desetih držav, ki so zastopali 112 karate klubov. Prijavljenih je bilo skupno 679...

Zgodovinski dan za Karate klub Radeče

V soboto, 19. novembra je Karate klub Radeče naredil prelomni korak in na ta dan prvič od samega obstoja Karate kluba Radeče tekmoval kar na dveh različnih lokacijah sočasno. Tokrat je to potekalo...

Pia debitirala v barvah Slovenije in že osvojila zlato!

Na Češkem je potekal peteroboj reprezentanc pionirjev in pionirk U16, na katerem se je med mladimi slovenskimi atleti in atletinjami še posebej izkazala Radečanka Pia Mesec . V metu 500-gramskega...

Podlesnikov prestop - seli se med člane profesionalce KK Kranj

Letošnja kolesarska sezona se je za mlajše kategorije ter članice in člane tradicionalno končala v Podsmreki na tekmovanju za veliko nagrado Avtomojster. Dirke so se udeležili tudi mladi kolesarji...

UEFA Liga prvakov: Salzburžani in z njimi Šeško v vrhu skupine E

Na prvi tekmi 3. kroga v ligi prvakov, ki je potekala v Avstriji v sredo, 5. oktobra, je bil na delu tudi nogometaš, ki se je nogometno začel kaliti v Radečah. Klub Benjamina Šeška Red Bull Salzburg...

Radeški karateisti do šestih medalj v Mariboru

V soboto, prvega oktobra, je v Mariboru potekal močan mednarodni karate turnir devetih držav, na katerem je sodelovalo 75 karate klubov, željo po karseda najboljši uvrstitvi pa je udejanjalo kar 530...

Tudi letos počastili spomin na preminula prijatelja

Telesnokulturno društvo Jagnjenica je v nedeljo 25. septembra organiziralo že tradicionalen Marjanov memorial, ki pa je postal pravzaprav spominsko športno druženje v znak počastitve prijetnih...

Zoja državna prvakinja, njen oče Marjan državni podprvak!

Strelsko društvo Kovinar Ormož je pod okriljem Strelske zveze Slovenije minulo soboto (24. septembra) gostilo 25. državno prvenstvo v streljanju s samostrelom, ki je potekalo po pravilih Strelske...

V obračunu z Norveško izjemna vloga Radečana Šeška

Članska nogometna reprezentanca Slovenije je v soboto, 24. septembra v Ljubljani pred skoraj 15 tisoč gledalci premagala Norveško. Na zadnji domači tekmi v skupinskem delu UEFA Lige narodov postava...

Na 32. državnem prvenstvu Zoja dvakrat bronasta

Na Pragerskem je potekalo 32. državno prvenstvo Republike Slovenije v streljanju s puško in pištolo na 50 m, na katerem se je 27. in 28. avgusta pomerilo 161 tekmovalcev iz 27-ih strelskih društev v...

Zlati deček 2022: Med 100 kandidati tudi Benjamin Šeško

Benjamin Šeško , 19-letni napadalec RB Salzburga in slovenski reprezentant, se je znašel na seznamu stoterice imen, ki kandidirajo za najprestižnejšo individualno nagrado za mlade igralce v...

V izbrani vrsti slovenske reprezentance tudi Radečan Blaž!

Slovenska košarkarska reprezentanca fantov do 17 let na svetovnem prvenstvu v Malagi v Španiji piše zgodovino. Na svojem prvem nastopu med šestnajsterico ekip sveta se je namreč uvrstila v elitno...