Ob včerajšnjem dnevu žena, ko je bilo praznično tudi za celotno radeško prebivalstvo, saj je po dolgem času bilo spet možno posedeti na terasah gostinskih lokalov, je v pristanu ob Savi potekal vklop v živo, ki ga je pripravil starešina kamniške sedme sile Iztok Čebašek - Kamnik.info skozi pogovor z direktorico KTRC Radeče Dubravko Kalin.
Dolgoletna pripadnica in promotorka lokalnega turizma je tako gledalcem zlasti območja pod Kamniško-Savinjskimi alpami ter vsem, ki omenjen portal spremljajo, razkrila, da so Radeče znane po tem, da ležijo ob reki Savi, in po tem, da je prav naša najdaljša reka kar častitljivih 2000 let dajala kruh mnogim delavcem v povezavi z rečnim transportom vse že od antike dalje.
Omenila je, da se obiskovalci in domačini radi sprehodijo po "promenadi" ob reki Savi, ki se ponaša tudi z nazivom najdaljše in najbolj funkcionalne ribolovne trase v Evropi, da v vodi ob trasi plava vsaj 25 različnih vrst rib (po nekaterih podatkih pa kar dvakrat toliko) in da je območje priljubljeno pri priložnostnih ribičih, zlasti pa pri profesionalnih, kar dokazujejo malodane vsakoletna bodisi evropska bodisi svetovna prvenstva v ribolovu s plovcem.
Beseda je tekla tudi o Učni poti Savus, didaktičnem krogu ali domači t.i. učilnici na prostem ter tudi o vse bolj znani Deželi palčkov, za katero na Jelovem skrbita domačina Marinka in Jože, in o najdebelejšem drevesu v Sloveniji Gašperjevem kostanju (starosta med drevesi šteje že spoštljivih tristo let).
Kratka predstavitev Radeč v virtualni obliki je minila tudi v znamenju povabila na naše območje, upoštevajoč, da "imamo v Posavju, zlasti pa v Radečah trenutno odlično epidemiološko sliko," je dejala Kalinova in ob zaključku dodala, da je (če pustimo obdobje zadnjega leta nekoliko ob strani) v radeški občini bogato družbeno dogajanje skozi vse leto, za kar poskrbi preko šestdeset domačih društev, med dogodki, ki ime Radeč ponesejo daleč naokrog, pa zagotovo prednjači tridnevni dogodek Dnevi splavarjenja.