V včerajšnjem sončnem popoldnevu je v šolskih jedilnici potekal Pomladni bazar, na katerem so edinstvene in raznolike izdelke na stojnicah razpostavile vse oddelčne skupnosti matične šole v Radečah, manjkal pa ni niti ustvarjalni pridih Podružnične šole Svibno. Dogodek je v sodelovanju s Svetom staršev OŠ Radeče in pedagoškimi delavci in delavkami organiziral Šolski sklad Osnovne šole Radeče, z jasno določenim namenom: za pomoč socialno šibkim učencem ter nakup in (so)financiranje nadstandardne opreme in nadstandardnih programov, ki niso sestavina izobraževalnega programa in ki niso financirani iz javnih sredstev.

Na vsaki stojnici je udeležence pozdravila dvojica pedagoški delavec OŠ Radeče in predstavnik v Svetu staršev OŠ Radeče, najdlje pa so vsak na svoji "domači" (razredni) stojnici seveda zadržali starši in učenci, ki so si z zanimanjem ogledovali izdelke in ugotavljali avtorstvo.

Bera izdelkov je bila resnično pisana: dekorativni izdelki za dom, praktični pripomočki za vsakdanje življenje, v lične kozarčke posajene okrasne rastline in dišavnice, manjkalo ni niti sladkih dobrot in denimo pokovke v unikatno izdelani embalaži - zajčku, za vse tiste, ki so med pohajkovanjem skozi razstavljeno postali žejni, pa so poskrbeli na stojnici z limonado.

Dogodek je bila po dolgem času prijetna priložnost, da so se otroci, starši in strokovni delavci srečali tudi v nekoliko bolj sproščenem vzdušju, predvsem pa z dobrim namenom, saj bodo vsa zbrana sredstva, prostovoljni prispevki, ki so jih v posebej za to priložnost izdelane hranilnike vlagali učenci ter njihove mame in očetje, šla nazaj otrokom in za otroke.

Ob tem je Mojca Dragar, predsednica upravnega odbora Šolskega sklada OŠ Radeče, dejala: "Vsem staršem, ki ste se odzvali našemu vabilu na Pomladni bazar, se najlepše zahvaljujem. Prav tako iskrena hvala učencem, učiteljem in predstavnikom Sveta staršev, ki ste si vzeli čas in pokazali, da skupaj zmoremo veliko. Zbrali smo 1.736,62 €. Želim si, da bi bili tudi v bodoče uspešni pri zbiranju sredstev, saj bomo na ta način prispevali k zviševanju standarda pouka na naši šoli. Pripravljenost za sodelovanje in podpora za izvajanje nadstandardnih dejavnosti našim učencem veliko pomeni.
Naj zaključim zahvalo s sledečo mislijo: Vsakdo potrebuje druge ljudi, ki mu bodo pomagali uresničiti sanje. Vsi potrebujemo drug drugega. (Jim Rohn)"

V skladu s 145. členom ZOFVI je radeška šola 30. septembra 2008 ustanovila šolski sklad, katerega namen je

  • pomoč socialno šibkim učencem,
  • raziskovalna dejavnost na šoli,
  • pomoč nadarjenim učencem po posameznih področjih in
  • financiranje dejavnosti, ki niso sestavina izobraževalnega programa, oziroma se ne financirajo iz javnih sredstev (izleti, tabori, udeležba na tekmovanjih, lutkovne in gledališke predstave, okrogle mize, sodelovanje v projektih …), da bi bil le-ta dostopen čim večjemu številu učencev,
  • nakup nadstandardne opreme (didaktična sredstva in pripomočki, različna igrala, avdio-video oprema),
  • zviševanje standarda pouka in podobno.

Ravnateljica javnega zavoda OŠ Marjana Nemca Radeče je z izvedbo ravno tako zadovoljna; Jana Wetz je pripomnila še: "Prav veseli smo, da nam je končno uspelo izpeljati bazar, saj se je neizvedena zadeva vila že od preteklega leta, ko nam je epidemija prekrižala poti. Po dolgem času je bilo prav prijetno videti otroke, starše in z njimi pokramljati v živo. V šoli smo vsi skupaj iskali rešitve za izvedbo tega dne, za kar se na koncu izkazalo, da smo ubrali pravo pot," in dodala, da bodo sredstva v prvi vrsti namenjena socialno šibkejšim.

Preberite še več člankov - Javni zavodi

S starim papirjem do novega plezala

Javni zavod Osnovna šola Marjana Nemca Radeče obvešča učence, njihove starše, učitelje ter vse občane, da od 8. junija pa vse do konca tega meseca poteka zbiranje odpadnega papirja na parkirišču za...

Danes za mizah tradicionalni slovenski zajtrk

Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ) vsako leto poteka ob dnevu slovenske hrane v novembru v šolah, vrtcih ter zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok. V tem šolskem letu ga novembra 2020...

V šoli uspešno izvedli Pomladni bazar

V včerajšnjem sončnem popoldnevu je v šolskih jedilnici potekal Pomladni bazar, na katerem so edinstvene in raznolike izdelke na stojnicah razpostavile vse oddelčne skupnosti matične šole v Radečah,...

V četrtek cepljenje za nenaročene

Zdravstveni dom Radeče bo organiziral cepljenje proti COVID-19 za nenaročene osebe – vse zainteresirane osebe nad 18 let, ne glede na občino prebivališča in izbire osebnega zdravnika. Cepljenje bo...

Zvezda dneva: vrtčevska maskota vila Biba Čara dopolnila 50 let

V današnjem poznem dopoldnevu je bilo na travnatem igrišču enote radeškega vrtca Čira Čara zabavno, sproščeno in za piko na i še polepšano s sončnimi žarki. Vrtec Radeče, ki deluje v okviru javnega...

Šola išče učitelja za dodatno strokovno pomoč

Javni zavod Osnovna šola Marjana Nemca je objavil potrebo po zasedbi delovnega mesta "učitelj za dodatno strokovno pomoč m/ž". Gre za delovno mesto z izhodiščim 32. plačnim razredom, za katerega...

Radeške učenke ter učenec ZLATI z Ajdovo pregreho!

Učenci javnega zavoda OŠ Marjana Nemca Radeče že vrsto let sodelujejo pri projektu Turizmu pomaga lastna glava , ki ga organizira Turistična zveza Slovenije in tudi letos je bilo tako. Osnovnošolke...

Vajeti predsedovanja za leto dni prevzel Režun

Včeraj je potekala 94. redna seja Sveta regije Posavje, na kateri je predsedovanje za eno leto prevzel Tomaž Režun , župan Občine Radeče.

1000. cepljena v Radečah je Sabina

V Zdravstvenem domu Radeče je danes v ozkem krogu potekala obeležitev prejema cepiva proti koronavirusu tisoče prejemnice, ki je sicer že prejšnji četrtek postala Sabina Aubelj. Tako so se v sejni...

Danes preizkus hoje na 2 kilometra

Zdravstveni dom Radeče organizira pri domačem stadionu brezplačen test telesne zmogljivosti, ki bo ob upoštevanju vseh ukrepov za preprečevanje širjenja korona-virusa, potekal DANES, 4. maja ob 11....

Po dveh ZOOM-izvedbah bo prva seja v 2021 "v živo"

To sredo je župan Občine Radeče Tomaž Režun sklical 14. redno sejo Občinskega sveta Občine Radeče, ki bo 5. maja potekala v radeškem hramu kulture, kjer so se občinski svetniki nazadnje sešli...

Radeška šola: odprta dva zaposlitvena razpisa

Na Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje so v petek objavili potrebo po zasedbi dveh delovnih mest, od katerih je eno za določen (do 31. avgusta letos), eno pa za nedoločen čas. Za obe se rok...

Opomnik: Danes ob 19h občinska proslava

Občina Radeče je v sodelovanju z Gledališkim društvom Radeče in Glasbeno šolo Laško-Radeče pripravila proslavo ob današnjem dnevu upora proti okupatorju in bližajočem se prazniku dela, 1. maju....

Odpadni papir pripeljite za radeško šolo

Kot so že pred časom napovedali devetošolci, v drugi polovici tega meseca zbirajo odpadni papir. V ta namen je od včeraj za šolo postavljen velik zelen zabojnik, občani pa smo vljudno naprošeni, da...

Prispeli prvi dohodninski svežnji s FURS-a

Finančna uprava Republike Slovenije je pred velikonočnimi prazniki odpremila prve svežnje informativnih izračunov dohodnine - te zavezanci lahko pričakujemo v svojih poštnih nabiralnikih danes in...

Veselje za dobrih tristo najmlajših

V tednu pred velikonočnimi prazniki so na vrata domov, kjer domujejo najmlajši občani občine Radeče, potrkali prijazni raznašalci daril, ki so v imenu Občine Radeče in velikonočnega zajčka,...

Odvoz po poletnem času

Vse tiste, ki koristijo storitev odvoza biorazgradljivih odpadkov po sistemu "od hiše do hiše", javno podjetje Komunala Radeče obvešča, da se odvoz biorazgradljivih odpadkov od preteklega...

Prevzgojni dom Radeče nudi službo

V ponedeljek je začel teči razpis Uprave Republike Slovenije za izvrševanje kazenskih sankcij - Prevzgojnega doma Radeče, po katerem zbirajo prijave kandidatov za zasedbo delovnega mesta "Vodja...