V včerajšnjem sončnem popoldnevu je v šolskih jedilnici potekal Pomladni bazar, na katerem so edinstvene in raznolike izdelke na stojnicah razpostavile vse oddelčne skupnosti matične šole v Radečah, manjkal pa ni niti ustvarjalni pridih Podružnične šole Svibno. Dogodek je v sodelovanju s Svetom staršev OŠ Radeče in pedagoškimi delavci in delavkami organiziral Šolski sklad Osnovne šole Radeče, z jasno določenim namenom: za pomoč socialno šibkim učencem ter nakup in (so)financiranje nadstandardne opreme in nadstandardnih programov, ki niso sestavina izobraževalnega programa in ki niso financirani iz javnih sredstev.

Na vsaki stojnici je udeležence pozdravila dvojica pedagoški delavec OŠ Radeče in predstavnik v Svetu staršev OŠ Radeče, najdlje pa so vsak na svoji "domači" (razredni) stojnici seveda zadržali starši in učenci, ki so si z zanimanjem ogledovali izdelke in ugotavljali avtorstvo.

Bera izdelkov je bila resnično pisana: dekorativni izdelki za dom, praktični pripomočki za vsakdanje življenje, v lične kozarčke posajene okrasne rastline in dišavnice, manjkalo ni niti sladkih dobrot in denimo pokovke v unikatno izdelani embalaži - zajčku, za vse tiste, ki so med pohajkovanjem skozi razstavljeno postali žejni, pa so poskrbeli na stojnici z limonado.

Dogodek je bila po dolgem času prijetna priložnost, da so se otroci, starši in strokovni delavci srečali tudi v nekoliko bolj sproščenem vzdušju, predvsem pa z dobrim namenom, saj bodo vsa zbrana sredstva, prostovoljni prispevki, ki so jih v posebej za to priložnost izdelane hranilnike vlagali učenci ter njihove mame in očetje, šla nazaj otrokom in za otroke.

Ob tem je Mojca Dragar, predsednica upravnega odbora Šolskega sklada OŠ Radeče, dejala: "Vsem staršem, ki ste se odzvali našemu vabilu na Pomladni bazar, se najlepše zahvaljujem. Prav tako iskrena hvala učencem, učiteljem in predstavnikom Sveta staršev, ki ste si vzeli čas in pokazali, da skupaj zmoremo veliko. Zbrali smo 1.736,62 €. Želim si, da bi bili tudi v bodoče uspešni pri zbiranju sredstev, saj bomo na ta način prispevali k zviševanju standarda pouka na naši šoli. Pripravljenost za sodelovanje in podpora za izvajanje nadstandardnih dejavnosti našim učencem veliko pomeni.
Naj zaključim zahvalo s sledečo mislijo: Vsakdo potrebuje druge ljudi, ki mu bodo pomagali uresničiti sanje. Vsi potrebujemo drug drugega. (Jim Rohn)"

V skladu s 145. členom ZOFVI je radeška šola 30. septembra 2008 ustanovila šolski sklad, katerega namen je

  • pomoč socialno šibkim učencem,
  • raziskovalna dejavnost na šoli,
  • pomoč nadarjenim učencem po posameznih področjih in
  • financiranje dejavnosti, ki niso sestavina izobraževalnega programa, oziroma se ne financirajo iz javnih sredstev (izleti, tabori, udeležba na tekmovanjih, lutkovne in gledališke predstave, okrogle mize, sodelovanje v projektih …), da bi bil le-ta dostopen čim večjemu številu učencev,
  • nakup nadstandardne opreme (didaktična sredstva in pripomočki, različna igrala, avdio-video oprema),
  • zviševanje standarda pouka in podobno.

Ravnateljica javnega zavoda OŠ Marjana Nemca Radeče je z izvedbo ravno tako zadovoljna; Jana Wetz je pripomnila še: "Prav veseli smo, da nam je končno uspelo izpeljati bazar, saj se je neizvedena zadeva vila že od preteklega leta, ko nam je epidemija prekrižala poti. Po dolgem času je bilo prav prijetno videti otroke, starše in z njimi pokramljati v živo. V šoli smo vsi skupaj iskali rešitve za izvedbo tega dne, za kar se na koncu izkazalo, da smo ubrali pravo pot," in dodala, da bodo sredstva v prvi vrsti namenjena socialno šibkejšim.

Preberite še več člankov - Javni zavodi

ZD Radeče: na voljo dve delovni mesti

Zdravstveni dom Radeče ima odprta dva aktualna razpisa. Preko Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje je objavil razpis dveh prostih delovnih mest, na osnovi katerih bo pol-letno zaposlitev...

Vodovod Brunk - 3 vrste prepovedi ob ukrepu varčevanja

Javno podjetje Komunala Radeče d.o.o. obvešča vse uporabnike pitne vode iz vodovoda Brunk, da se je na podlagi 51. člena Odloka o oskrbi s pitno vodo (UR. list RS št. 48/09) zaradi težav vodnih...

Do predavanj in ekskurzij s pomočjo financiranja Občine Radeče

Na spletni strani Občine Radeče je objavljen javni razpis, v okviru katerega bodo hortikulturnim, čebelarskim in drugim podobnim društvom v občini Radeče namenili dva tisoč evrov za ozaveščanje in...

S proslavo ob dnevu državnosti letos navdušili na Svibnem

Letošnjo proslavo ob dnevu državnosti, ki je v radeški občini potekala 23. junija, so pripravili v dvorani podružnične šole na Svibnem, uvod v prireditev pa so po ustaljeni tradiciji izvedli...

Iščejo okrepitev za čiščenje, pranje in likanje

Zdravstveni dom Radeče je objavil potrebo po novi delovni moči in sicer na delovnem mestu "pomožni delavec II". Zaposlitev bo trajala 12 mesecev - v popoldanskem času, delovne izkušnje niso...

To soboto tradicionalna proslava na Brunku

VABILO: Občina Radeče in Krajevna organizacija Zveze združenja borcev NOB Radeče 2. julija, torej to soboto, pripravljata proslavo, ki bo po ustaljeni navadi potekala pri spominski plošči domačije...

Znani letošnji občinski nagrajenci

Občina Radeče je kakor vsako leto objavila Javni razpis za zbiranje predlogov za podelitev priznanj Občine Radeče za leto 2022, rok za oddajo predlogov pa se je iztekel v začetku meseca maja. V...

Ob dnevu policije "zlati ščit policije" Nikolaju Zorcu

Zaposleni na Policijski upravi Celje so 14. junija obeležili dan policije. Proslavo so pripravili v kulturnem domu v Šmarju pri Jelšah, kjer so podelili bronaste znake policije za sodelovanje, zlate...

Predstavnica v RRA Posavje je mag. Marjetka Lipec

Pri 11. točki dnevnega reda včerajšnje seje Občinskega sveta Občine Radeče so se na osnovi prejetega gradiva občinski svetniki lotili tudi standardnega postopka, kot je pojasnil predsednik Komisije...

WiFi4EU in Radeče: Na 10 lokacijah brezplačno do spleta

Na podlagi uspešne prijave na poziv Evropske komisije za dodelitev nepovratnih sredstev za spodbujanje internetne povezljivosti v lokalnih skupnostih je Občina Radeče v mesecu maju zaključila...

Gal osvojil 2. mesto in prejel posebno zahvalo celjskega župana

V Celju je potekal zagovor raziskovalnih nalog v organizaciji zavoda Mladi za Celje, ki srečanje organizira v okviru tekmovanj Zveze za tehnično kulturo Slovenije. Kot edini predstavnik Osnovne šole...

ZD Radeče: Odlično delovno mesto, 6 zahval in ambasadorki srčnosti Cvetka in Vesna

V včerajšnjem poznem popoldnevu se je v Domu kulture Radeče odvijala prireditev v organizaciji Zdravstvenega doma Radeče in Sveta uporabnikov ZD Radeče. Radeška zdravstvena ustanova je prejela...

Maja, Ema in Zala prejele srebrno priznanje (Zeleno pero)

V osnovni šoli Marjana Nemca Radeče so ponovno zelo ponosni na odlične dosežke na tekmovanjih iz znanja na državnih tekmovanjih. Učenke so se tudi letos udeležile tekmovanja za Zeleno pero, ki je...

Usposabljanje zaključuje prva skupina prvih posredovalcev

V radeški občini se udejanja vzpostavljanje sistema prvih posredovalcev - laikov, ki so osnovno usposobljeni za nudenje prve pomoči ob življenjsko ogrožajočih stanjih, katerih ukrepanje je odločilno...

Gospodarsko ministrstvo potrdilo POJNT; obeta se obnova Simončičeve hiše

Regionalna razvojna agencija Posavje, kot vodilni partner LAS Posavje, je danes s strani Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, ki upravlja Evropski sklad za regionalni razvoj (ESRR),...

Zaključena je 14., teče že 15. bralna značka za odrasle

V knjižnicah pod okriljem Knjižnice Laško so na pragu iz maja v junij začeli 15. sezono Bralne značke za odrasle, po tem, ko je 14. uspešno zaključilo 36 radeških bralcev. Vsako leto Knjižnica Laško...

Že si lahko zagotovite sezonsko vstopnico za bazen

KTRC je v sredo objavil obvestilo, da se je predprodaja sezonskih vstopnic za Bazen Radeče začela. Predprodaja poteka od 27. maja do 30. junija 2022, bazen pa bo začel obratovati 24. junija....

Izkušnje z lesom? Državna ustanova v Radečah zaposluje!

Na delovno mesto, ki bo potekalo v dveh izmenah, bo Prevzgojni dom Radeče zaposlil osebo, ki bo opravljala delo "delovnega inštruktorja V". Med pogoji za zasedbo je zahtevan opravljen...