Danes obeležujemo svetovni dan farmacevtov. Farmacevti niso zgolj strokovnjaki za izdajo zdravil, temveč imajo ključno vlogo pri svetovanju bolnikom, optimizaciji terapij in izboljšanju javnega zdravja.
Že daljnega leta 1984 je Delovno organizacijo Celjske lekarne sestavljalo 11 strokovnih enot, med njimi tudi Lekarna Radeče.
Celjske lekarne so četrti največji javni zavod na področju lekarniške dejavnosti v Sloveniji.
Delovanje in organiziranost so se seveda skozi leta spreminjala, in od Delovne organizacije pred 40-imi leti je Lekarna Radeče skupaj z ostalimi postala lekarniška podružnica javnega zavoda.
Občinski svet Občine Radeče je namreč pristopil z odločitvijo na svoji 8. redni seji 19. decembra 2019 poleg ostalih občin celjske regije, da se sprejme Odlok o ustanovitvi javnega lekarniškega zavoda Celjske lekarne.
Občina Radeče ima 3,90-odstotni ustanovitveni delež in 2,73-odstotni delež upravljanja med skupno 14 občinami ustanoviteljicami.
Predstavnica, imenovana s strani Občine Radeče ob zadnjih lokalnih volitvah v Svet javnega zavoda Celjske lekarne, je Renata Jeglič.
Zlasti starejša generacija v kraju se bo zagotovo spomnila, da so že nune, ki so bivale v Marijinem dvoru (VPD oz današnji Prevzgojni dom Radeče) odlikovale poznavalske lastnosti številnih zdravilnih zeli, po okoliških krajih so nabirale in nato sušile zelišča ter pravzaprav tudi na nek način opravljale lekarniško dejavnost - s poudarkom na naravno pridobljenih in obdelanih učinkovinah.